07 juuli, 2015

Villa vol 1

Homme saab nädal sellest, kui meist said majaomanikud. Ei saa öelda, et mingit erilist ja väga teistsugust tunnet sees oleks. Lihtsat põnev on. Välja mõelda ja üles otsida kõik kohad, mille ja kellega lepinguid hakata tegema. Minna kuhugi kohale lepingut tegema ja siis teada saada, et enne ühe tegemist on vaja veel hoopis teist lepingut teha. Ma ja me oleme viimase pooleteise nädala jooksul andnud keskeltläbi sada ja umbes viiskümment seitse veel (digi)allkirja. Paberimajandust ühe sajaaastase tamme jagu.
Üllataval kombel on kõik päris valutult läinud (ptui) ja kõik, mida kartsime kuni notarini, ei saanud tõeks.
Ainuke pikem jamamine oli laenu saamisega ja seda mitte rahalistel põhjustel, vaid hoopis maja ei sobinud algselt pangale. Me aga raiusime siis ette kõik, mida me seal teha tahame ja miks meil pole rohkem laenu vaja, mille peale lasti meil veel kaks nädalat seedida ja siis öeldi jah. Esimesest nõustamisest kuni laenulepingu allkirjastamiseni läks enam vähem kuu. Laenu võtmine polnud ka nii hirmus, kui ma pikka aega mõelnud olin, aga eks see oli see korralik kodune kasvatus, et võlg on võõra oma.
Notari juures oli ka põnev. Notariks oli nooremapoolsem meesterahvas, kes oli väga professionaalne, aga kelle silmadest oli näha, et ta oleks tahtnud täiega nalja visata, aga amet ei luba. Targemaks saime nii palju, et kui majast peaks midagi raskemapoolset välja ilmuma, näiteks vammipoiss (ptui), siis vastutab maja eelmine omanik.
Majja jõudsime alles pühapäeval, enne oli vaja kõik Tallinna sugulased ja lähedased üle vaadata, kuna me ei näe neid ilmselt enne jõule :). Ühtlasi kasutasime suurlinna võimalusi ja soodukaid, ostsime edaspidise hulluse soojenduseks ära mõned suuremad, aga lihtsad asjad.

Grandioosset avamisgaalat polnud, see tuleb hiljem. On lihtsalt jäädvustus esimesest ukseavamisest.

Näiteks saime Ehituse ABC'st bolieri, enne 209€, saime 167€, Bauhofist graniidist kraanikausi koos mätsiva segistiga, enne 219€ (vms), saime 149€, Bauhausist vannituppa põrandaplaadid, mis olid lihtsalt odavamad, kui teised, aga ikka ilusad! Triinu kodumasinatest saime kasutamata gaasi-/elektripliidi (2 gaasiauku ja 2 elektriauku) 160€, mujalt uurides olid hinnad vahemikus 209-269€. Hinna põhjus - külje peal on mõlk, mida müüja pidi meile eraldi välja tooma, muidu poleks märganud.
Soodukatega ilmselt muidugi see asi, et enne pannakse 30% otsa ja siis võetakse 20% maha, nagu mu papsile meeldib öelda, aga säästmise tunne on ikka :). Enne maja kättesaamist mängisime ka saatusega ja ostsime ära suure dušikomplekti, sellise kus ülevalt nagu kastekannust tuleb - 49,90 € vs meie saadud 29,90 €. Eelmise hooaja bideekraanide vahelt leidsime korraliku segisti, mis oli 60€'lt allahinnatud 4,99€'le. Sellised hinnavahed tasandavad isegi ära selle mööda poode sõitmise peale kuluva kütuseraha.
Vaheküsimuseks, et kas keegi on kunagi üldse bideed kasutanud? See tundub nii imelik ja ebamugav asi, et isegi mina, vana rebel, ei ole huvitatud selle kasutamisest.
Majja kohapeale oleme jõudnud kaks korda, aga midagi peale prügihunniku mul teile näidata veel pole. Sortisime pooleks ennast, õnneks või kahjuks väga palju ägedaid asju ei leidnud. Mõned ilusad nõud, hästi ilus helesinine kasutamata kohver, millest saab sisutuselement, natuke muud pudipadi. Seda saab öelda, et tädil oli hea lampide maitse, enamus seal olevatest tahaks alles hoida, mõnega peab ilmselt natuke 0lli kuidagi moosima. Mis ei ole ilmselt väga raske, selleks läheb vaba lihtsalt väga väga palju šokolaadi.

Maailma kõige igavam vaheetapi jäädvustus

Prügi äravedu saab raske raibe olema, kõik tahavad niiiiii palju raha selle eest saada. Rääkimata faktist, et tädi oli asjalik eterniidikoguja, mis nüüd meie tengelpungaraudasid korralikult laiemaks kangutab.
Vähemalt saavad raamatud, mida õnneks ei olnud väga palju, Trükimuuseumis endale uue ärkamise.
Seda võib ka veel vist öelda, et tädi Maimu majas ei kummita. Või vähemalt hetkel istub ja vaatab, mis me teeme ja siis kui midagi ei meeldi, hakkab kiusama.
1 kommentaar:

  1. Pankrotiladudest, realiseerimiskeskustest jms kohtadest võib ka vajalikku kraami leida, ja kohe kõvasti odavamalt! Dno, kuidas Tartus nende asjadega on tho.

    VastaKustuta